Obrasci za prijavuObveznici plaćanja

Obrazac za fotokopiraone

By 28 ožujka, 2017 16 ožujka, 2023 No Comments

Zakonom o autorskom pravu i srodnim pravima, člankom 183 st.3  utvrđeno je pravo na odgovarajuću naknadu od  fizičke i pravne osobe koje uz naplatu obavljaju usluge fotokopiranja.

Cjenikom naknada koje plaćaju fizičke i pravne osobe koje  obavljaju usluge fotokopiranja uz naplatu, tarifnim brojem 1, utvrđena je visina mjesečne naknade prema broju fotokopirnih uređaja i iznosi – po jednom uređaju za fotokopiranje 3,19 Eura mjesečno.

Naknade je moguće plaćati mjesečno ili za duži vremenski period /tromjesečno ili polugodišnje. U skladu sa st. 2 Tarifnog broja 1, obveznik plaćanja dužan je, na zahtjev Udruge, dostaviti podatke o broju uređaja na kojima obavlja djelatnost fotokopiranja radi određivanja naknade te omogućiti uvid u odgovarajuću dokumentaciju.

Obrazac o broju uredjaja